Genel Kurul Üyelerimiz

bin atlı spor kulübü

Rıza Kaplan – Kurucu Başkan

Haluk Diler Karatekin

Elvan Şahin

Burak Fidan

Sadık Meletli

İbrahim Aksoy

Abdullah Çelik

rıza kaplan, birkul rıza kaplan, rıza kaplan antrenör, rıza kaplan okçuluk eğitimi,

Rıza Kaplan – Kurucu Başkan Kronolojik Özgeçmiş
1972 yılında İstanbul’da doğdum. kadir has lisesi mezunuyum. Aslen Çankırılı olup evli ve 3 çocuk babasıyım.

Patent aldığım 2 buluş dışında elektrik üretimi ve motor geliştirilmesiyle alakalı değişik alanlarda icadı olan, yazılı eserleri olan çok yönlü bir insanım.
Geleneksel okçulukla 2015 yılında ailesinin yanında tatil yaptığım ve ilk hocam olan Mehmet Karataş sayesinde tanıştım. Kendisi eğitimler verirken bende yanında asistanlık yaparak birçok şeyi ilk elden kendisinden öğrendim. Eğitimler sırasında duyduğum ihtiyaç üzerine dünyada sadece 4 kişinin patent aldığı bir alanda okçuluk eğitimi ve profesyonel alanda ilerlemeye yardımcı olacak Kepade aparatını icat ettim. Okçuluk eğitimleri geleneklere bağlı şekilde bu aparatla yapıyorum.

Detaylar için tıklayın!

2015 yılında Mehmet Karataş vasıtasıyla Neslihan Candan’la tanıştım. Kendisi Eyüp Sultan Okçuluk takımının kurucusu ve çalıştırıcısıdır. İnsanları eğitmek ve okçuluk hakkında gene bir çok bilgiyi kendisinden ilk elden öğrenmiş oldum. Engin bilgilerini ve tecrübelerinin hiç birini esirgemeden benimle paylaştığı için kendisine müteşekkirim.

Türkiye’nin Unesco “Somut olmayan kültürel miras listesi” ‘ne girmesinde Kültür Bakanlığının yardımları ve Türkiye çapında yaklaşık 300 okçu duayen ve arkadaşların katkısıyla gerçekleşmiştir. Bende onların arasındaydım. Unesco’ya giden yaklaşık 10 mektubun biri de bana aittir. Bu konuda küçücükte olsa katkım olduğu ve bu tarihi olayın içinde olduğum için çok kıvançlıyım.

17 – 28 Temmuz 2019 ‘da Bursa’da atlı okçuluk antrenörlük eğitimini başarıyla tamamladım. Bu süreçte gene bir çok bilgi ve tecrübe paylaşan ALTIN OK kulübü kurucusu Adem Yılmaz hocamıza yakından çalışma imkanımız oldu.

13 – 24 Eylül 2019 tarihleri arasında Geleneksel Türk Okçuluk Eğitimini tamamladım. Burada da okçuluk duayenlerinden TALİMHANE’nin kurucusu Adnan Mehel hocamızla yakından çalıştık.

Bunun içinde hem kendilerine hem federasyonlarımıza teşekkür ederim. ( Geleneksel Spor Dalları Federasyonu – GSDF / Türkiye Geleneksel Türk Okçuluk Federasyonu – TGTOF )

Ankarada TGTOF’un açtığı geleneksel okçuluk hakemlik kursuna katılarak ilk hakemler arasına girdim. O yıl yapılan ETNO sporda görev alarak ilk hakemlik icraat edenler arasına katıldım.

Halen Çekmeköy Belediyesiyle sözleşmeli antrenör olarak hizmet vermekteyim.
Geleneksel Okçuluk tarihsel halkanın kopmasından dolayı da bir çok boşlukları olan hala keşfedilmeyi bekleyen bir çok şeyi içinde barındıran bir alan. Öğretmeye devam ederken öğrenciliği hiç bir şekilde bırakmayacağım ve kendime hala bulabildiğim her hocaya ve tarihi kitaba sarılacağım. Çünkü eskilerin dediği gibi geleneksel okçuluk bir sanattır ve sanatta ise son yoktur.
Herkesi bu uzun soluklu macerayı ve sanatı zevkle yaşamaya davet ediyorum.

haluk diler

Haluk Diler Karatekin
1970 yılı Bayburt doğumluyum.

İlk ve Orta okulu Göztepe de, Liseyi Haydarpaşa E. M. Lisesinde okudum Bu dönemde Orta Okul Voleybol Takımında İstanbul Şampiyonluğu ve Türkiye 3. lüğü yaşadık devamında Arçelik Voleybol Takımında Lisanslı olarak yer aldım.
1988 mezunuyum daha sonra, A.Ö.F. İş idaresi ön Lisans ve Turizm Otelcilik Bölümlerinden Mezun oldum.

Aynı dönem zarfında 1988 Fax ve Fotokopi Makinaları Pazarlama ve Tamir Firmasında Satış Sorumlusu olarak çalıştım, 1990 yılında Kendi Firmamı kurdum.

1991 yılında Evlendim Sonra Firmamı Kapamak zorunda kalıp Swissotel The Bosphours Otelinde Muhasebe ve Ön Büroda Çalıştım ve üniversite bitince 1999 Ağustos’unda Vatani Görevim için Urfa’ya gittim.

Askerlik sonrası Emekli Öğretmen olan Babamın 1996 yılında açtığı Ataşehir İçerenköy Mahallesinde Gözde Emlak firmamızda beraber çalışmaya başladım, halen Aile firmamız olan Gözde Emlak ta çalışmaya devam etmekteyim.
1994 yılından beri Göztepe’den taşındığım Ataşehir İçerenköy de İkamet etmekteyim.

Bölgemizdeki İhtiyaç sahiplerine yardım amaçlı dernek ve Vakıflarda gönüllü hizmet etmekteyim.

Siyasi olarak Adalet ve Kalkınma Partisi Mahalle kurucularındanım çeşitli mevkilerde görevler aldım.

2018 Mahalli seçimlerinde İçerenköy Mahallesi Muhtar adayı oldum.
Ata binmek Ok atmak çok isteyerek yapmak istediğim etkinliklerin başında gelmektedir.

Sevgili Başkanımız Rıza Kaplanın teklifi ile Bin Atlı Spor kulübünde kurucu üye ve Başkan yardımcılığı görevinde bulunmaktayım.

elvan şahin

Elvan Şahin

1970 Kırşehir Kaman doğum lise mezunuyum 1993 yılında evlendim,

Bir erkek iki kız Toplam 3 çocuk babasıyım.

Aslen Çiftçi bir ailenin evladıyım halen çiftçiliğimiz devam etmekle beraber 1995’ten bugüne kadar ticarette uğraşıyorum, yani esnafım.

Lokanta işletmeciliği inşaat sektörü halı yıkama ve temizlik sektörü en son kurye taşımacılık faaliyeti olmak üzere ticaretimiz devam etmekte.

Siyaseten Büyük Birlik Partisi’nin çeşitli kademelerinde görev aldım. 2008 tarihinden bugüne Kadar partimin Kocaeli ve ilçelerinde milletvekili ve belediye başkanı adaylıklarım oldu halen partimin Çayırova İlçe teşkilatında görevliyim.

Sivil toplum kuruluşları Dernek faaliyetlerim ise halen devam etmektedir. Bunlar Kocaeli Kırşehirliler Derneği Kocaeli Çayırova Anadolu Spor Kulübü Derneği ve şu anda Bin atlı Spor Kulübü Derneği olmak üzere 3 tane dernekte aktif görev almaktayım.

Saygılarımla

abdullah çelik

Abdullah ÇELİK

1988 Ordu Gölköy lisans iktisat kamu yönetimi mezunuyum.

Evli 1 çocuk babasıyım.

9 yıl özel sektörde yönetici olarak çalıştım.

4 yıldır ibb Metro AŞ de bakım kontrol denetimi yapmaktayım.

Herhangi bir siyasi üyeliğim bulunmamaktadır.

Geleneksel okçulukla uğraşmaktayım.

Bin Atlı spor kulübü derneğine üyeyim.